Tıbbi Medikal Cihaz Nakliyesi

Tıbbi Medikal Cihaz Taşımacılığı Nedir?

Tıp merkezleri, hastaneler, klinikler ve sağlık ocaklarının sahip olması gereken medikal cihazların taşınmasına tıbbi ya da medikal cihaz taşımacılığı denir.

Medikal cihaz taşımacılığına en sağlık sektörü içerisindeki hastaneler ihtiyaç duymaktadır. Öte yandan özel kliniklere sahip olan diş hekimleri, dahiliye doktorları ve kadın doğum uzmanları da çeşitli tıbbi cihazlara ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple genel olarak tıbbi cihaz taşımacılığı yaygın talep görmektedir.

Medikal Cihaz Taşımacılığı Nasıl Yapılır?


Medikal cihazların hacmi ve ağırlığı göz önünde bulundurulsa taşımanın da ne kadar zor olduğu anlaşılacaktır. Unutmamak gerekir ki bir cihaz ne kadar ağır ve büyükse o kadar da hassastır.

Hassas ve ağır olan tıbbi cihazların taşınması profesyonel medikal cihaz taşıma firmaları tarafından yapılabilir. Alanında özellikle de medikal cihaz taşıma eğitimi almış, donanımlı ve birikimli kişilerce taşımacılığın yapılması gerekmektedir.

Tıbbi cihaz taşımacılığı yeni hastanelerin açıldığında ve hastanelerin taşınma süreçlerinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Taşıma ekibi, hastane yetkilileri ve medikal cihaz taşıma şirketi arasında güvene dayalı bir sözleşme düzenlenir. Dolayısıyla taraflar karşılıklı olarak güven duyar. Kusursuz bir tıbbi cihaz taşımacılığının en önemli adımı sözleşmelerdir.

Medikal cihazlar taşınırken zorunlu olan ekipmanlar eksiksiz bir biçimde kullanılmalıdır. Kimi durumlarda özel aparatlar da taşımada kullanılabilir. En genel çizgileriyle birlikte transpalet, vinç, askı, kızak ve koruma bezi mutlaka bulunmalıdır. Tıbbi cihazların taşınmasında oldukça hassas davranılmalıdır. Kimi medikal cihazlar elektronik özellik gösterdiğinden dolayı hasar görme olasılığı da yüksektir.
Medikal Cihaz Taşımacılığı Fiyatları

Medikal cihaz taşıma fiyatları da birçok faktöre bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Fiyat değişkenliğinin en büyük sebebi tıbbi cihazların taşınacağı mesafenin uzunluğudur. Dolayısıyla mesafe kısaldıkça fiyat da azalır.

Diğer yandan da medikal cihaz taşıma firmasının hizmet kalitesidir. Hizmet kalitesi düşük olan nakliye firmasının fiyatları da standartların oldukça altında olacaktır.

0546 840 60 60
0546 840 60 60